Bir berber mottosu: “Fazla uzatma gel!”

34. Amerikan Başkanı Dwight D. Eisenhower lakabı ile “Ike” 1952’de yapılan seçimde şu sloganı kullanmış “I like Ike” (=Aykı seviyorum.) Slogan o kadar sevilmiş ki 1961’de yapılan seçimde bir kelime ekleyerek devam etmiş “I still like Ike” (=Ayk’ı hâlâ seviyorum.) Fakat kedi kaymağı bir kere yemiş 35. Başkan John F. Kennedy olmuş. Suikasta uğradığını düşünecek olursak pek de kaymaktan sayılmaz ama ona nasip olmuş işte…

Neyse bunu hoşuma giden şu mottoyu yazmak için anlattım. Bizim berberlerden birisi şöyle bir motto bulmuş: “Fazla uzatma gel!”.

Neyi mi?

Lafı, süreyi, saçı, sakalı…

Mustafa KAYIHAN
09.05.2017
Ankara

kayihan
Mustafa KAYIHAN 1980 yılında Afyonkarahisar ili, Çay ilçesi, Koçbeyli köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi Çay İmam Hatip Lisesinde bitirdi. 1999 yılında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Türkoloji bölümüne kaydoldu ve 2004 yılında burada lisansı, 2017 yılında Kırıkkale Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalından yüksek lisansı tamamladı. İlk, orta ve lise dengi değişik okullarda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptıktan sonra 2011 yılında Yunus Emre Enstitüsüne okutman kadrosundan girdi. Kazakistan Astana Yunus Emre Enstitüsünde Müdür Vekili, Bosna-Hersek Foynitsa Yunus Emre Enstitüsünde Şube Müdürü, Romanya Bükreş Yunus Emre Enstitüsünde Merkez Müdürü, Ankara Yunus Emre Enstitüsü Merkezinde Türkoloji Birimi Sorumlusu, Filistin Kudüs Türk Kültür Merkezinde Müdür Vekili olarak görev yaptı. Hâlen Yunus Emre Enstitüsü Ankara Merkezde Kültür, Sanat ve Projeler Müdürlüğünde uzman olarak görev yapmaktadır.(09.05.2017) Evli Muhammet Ali ve Döne Gül adlarında iki çocuk babasıdır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla